Co je Cerakote ?

Cerakote je povrchová úprava materiálu na bázi keramiky. Jejím výrobcem je společnost NIC Industries. Může být aplikována na kovy, plasty, polymery a dřevo. Unikátní složení této keramické povrchové úpravy zlepšuje odolnost proti korozi, otěru či jiného mechanického poškození povrchu, proti působení chemických látek a rovněž zvyšuje tvrdost povrchu při zachování houževnatosti. Každá z těchto vlastností byla důkladně testována tak, aby bylo zaručeno, že produkty Cerakote zůstanou na čele odvětví keramických povrchových úprav. Použití špičkových technologií a materiálů umisťuje Cerakote daleko před své potenciální konkurenty a to jak na poli laboratorních testů, tak při reálném použití. 


Nejpoužívanější série

Cerakote používá pro své aplikace několik sérií. Každá z nich má jiný primární účel.

H SERIES

Série H je pravděpodobně nejběžnějším dostupným povlakem. Není tak extrémní jako řada Elite, ale stále bude bojovat proti korozi a chemikáliím lépe než jiné dostupné povrchy a je tak populární, že můžete získat potřebnou ochranu téměř v jakékoli možné barvě. Série H je také pro aplikaci na plastové povrchy. Existuje důvod, proč je tak populární. Řada H funguje dobře na všechno, od potápěčských hodinek, přes rybářské potřeby až po střelné zbraně. U dílů, kde je to možné, lze přidat více vrstev, z důvodu lepší odolnosti vůči opotřebení.

ELITE SERIES

Jedná se o povlak vytvrzovaný v peci, který nabídne nejextrémnější dostupnou korozní a chemickou odolnost. Dodává se v šesti barvách a používá typ pokročilé pryskyřice, který umožňuje jeho aplikaci v tenčích nátěrech, které jsou ideální pro vnitřní součásti. Korozní a chemická odolnost tohoto produktu je bezkonkurenční. Vzhledem k mimořádné pevnosti je u vnitřních dílů zapotřebí pouze jeden povlak a vytvrzení s velmi hladkým povrchem, který konkuruje teflonu. Pokud potřebujete tvrdý a tenký povrch, pak je řada Elite tím nejlepším z celé série.

HIGH TEMP

Pokud potřebujete maximální odolnost vůči vyšším teplotám, je nejlepší HIGH TEMP nejlepší řešení.  Nevyniká sice stejnou odolnost proti korozi jako ELITE řada, ale je ideální pro specifické aplikace jako jsou hlavně, úsťové brzdy a tlumiče. Je skvělý i pro součásti motoru a výfukové potrubí. Nejlepší na tomto nátěru je to, že se jedná o produkt vytvrzování vzduchem, což znamená, že ho lze použít na věci, které nemůžete, nebo nechcete dát do vytvrzovací pece.